Holinka je na světě!

V září roku 2018 jsme začali rozjíždět setkávání rodin se zájmem o prvky některých alternativních směrů výchovy a rodičovství. S jarem roku 2019 jsme se obuli do rozšíření podpory rodinného života na Holicku i oficiálně a na svět se vyloupl Spolek HolinkaHolická inovativní komunita.

Fandíme kontaktnímu rodičovství a vzájemnému respektu rodičů a dětí. Dětskou zvídavost směřujeme k přirozeným způsobům vzdělávání. Mimo jiné podporujeme domškoláky na jejich individuálních cestách za poznáním.

Naším hlavním záměrem je podporovat setkávání rodin na Holicku. Jsme rádi, že se u nás v současnosti objevují nové příležitosti, jak mohou děti trávit svůj čas v souladu s přírodou a rozvíjet se svým přirozeným tempem (tímto moc zdravíme LMŠ Hlubáček!).

Baví nás být venku a objevovat krásy a proměny přírody. V zimě jsme prozkoumali rybniční škeble na ostrůvku, kam jsme putovali po ledové cestě. Děti míchaly kouzelné lektvary a vyfukovaly z nich ledové bubliny. Malovali jsme do sněhu a ledu. Když se venku trochu oteplilo, u staveb z písku probíhaly erupce sopek. Nebojte, jen těch z jedlé sody a octa :-).

Chcete-li nás omrknout naživo, přijďte s dětmi či bez dětí na setkání naší rodičovské vzdělávací skupiny. Obvykle se scházíme v úterky a čtvrtky na břehu rybníka Hluboký. Podrobnější info najdete v holinkářském kalendáři, případně se nám ozvěte, rádi odpovíme.

Na všechny zájemce i zvědavce se těší Holinkáři a Holinčata.