Co s sebou na setkání rodičů a dětí na Hlubáku

Jednoduchá věc, řeklo by se. Budeme pár hodin zkoumat svět, nic velkého, tak jakýpak štráchy se seznamem „co s sebou“. Jako jo, přesto mají setkáni u Hlubáku svá specifika, na která je pohodlnější připravit se předem.

Rozhodně vezměte gumáky. Děcka milují ráchání ve vodě. Jakmile se začne cachtat jedno dítě, hned chtějí i další. Je fajn, když si dítě vyzkouší, jaké to je mít promáchané boty. Ještě víc fajn je, když kvůli tomu nemusíte jet domů dřív, než by se vám chtělo. Zatím žádné dítě, co s námi bylo na Hlubáku, si vědomě nenamočilo boty víc jak dvakrát. Poté, co si touto životní zkušeností projdou, si o přezouvání do gumáků říkají samy, těm malým stačí přezutí jemně připomenout.

Podobně je na tom oblečení. Když zrovna není léto, hodí se nepromokavé kalhoty a bunda a sada oblečení na převlečení. Pochopit, že mokré oblečení studí, jednu dvě zkušenosti trvá. Pak už dítka nejsou promočená schválně, ale mokré rukávy nebo nohavice se přihodí, ani nevědí jak. Menší děti se navíc občas v zápalu boje počůrají (protože od šťouchání klackem do žabince se samozřejmě nenechají rušit takovými podružnostmi jako plným močovým měchýřem).

Důležitá součást výbavy je nepropustná taška, ve které mokré oblečení a boty přepravíte domů. Fakt nechcete, aby vám batoh zaváněl rybinou.

Tolik k oblečení dětí. Dospělí si umějí poradit bez gumáků a nepropustného oblečení, i vám se ale bude hodit svetr navíc, od rybníka táhne.

Nic nezkazíte přibalením svačiny, děti rády uzobávají jedno od druhého a vytvářejí z jídla veselou společenskou událost. Součástí výbavy silně zvyšující komfort na setkání je termoska s čajem. Máme sice možnost si v bývalé kavárně uvařit vodu, ale blbě se to v hrnečku nosí třeba na molo. Nebo pod molo.

No a nakonec s sebou můžete vzít věc, se kterou se dá něco zajímavého páchat. Chůdy. Příruční mikroskop. Bublifuk. Bubliny zbožňujeme všichni.