O srazech skupiny Nosíme v Holicích a okolí

Setkání holických nosících rodičů z facebookové skupiny Nosíme v Holicích a okolí začíná mnohem dřív, než v den srazu. Nejdřív ve skupině hlasujeme, komu se hodí jaký termín. Po shodě na termínu vymýšlíme místo srazu. Na výběr je docela hodně, už jsme se scházeli na dětských hřištích (většinou oplocených, neb některá prťata jsou prchavá), v cukrárně, v herně RVC Holoubek, u rybníka Hluboký (oblečení na převlečení nutná podmínka!), u někoho z nás na zahradě nebo doma.

V den srazu dorazíme na místo obvykle v devět až deset hodin, podle toho, jak které dítko vstává. Výbalíme svačiny pro děti a přichystáme kafe pro rodiče. Děti si hrají, dospělí povídají – o nošení, o životě, o slastech a strastech kontaktního i nekontaktního rodičovství. Zhruba mezi jedenáctou a dvanáctou sbalíme batohy, kabelky a děcka a jdeme si zas po svých.

Na srazy chodívají matky s novorozenci, batolaty i dětmi školkového věku, občas se přijde podívat babička či kamarádka. Chlap se na srazu ještě neobjevil, ale nebráníme se tomu! Hodně přínosná bývá návštěva srazu pro těhotné, můžeme je naučit úvaz na bříško pro úlevu zádům, mohou okouknout, jak se s šátkem či nosítkem pracuje, doporučíme nosící instruktorku.

Srazy probíhají dopoledne, ale máme v plánu uspořádání odpoledního srazu určeného i pro rodiče v nosícím důchodu. Skupina byla založená v dubnu 2016, takže mnohým z nás už ratolesti z nošení odrostly, ale sejít se s podobně naladěnými lidmi je fajn vždycky.