Co děláme

Setkáváme se s dalšími rodiči a dětmi

S několika rodinami z Holic a okolí se pravidelně scházíme, nejčastěji na břehu rybníka Hluboký. Oslovuje nás kontaktní rodičovství, respektující výchova a různé méně tradiční způsoby vzdělávání. U našich dětí kombinujeme setkávání s navštěvováním klasické školky či školy, případně jdeme cestou individuálního domácího vzdělávání. Zásadním pilířem setkání je vytvoření prostoru pro volnou hru, prokládanou nenásilně nabízenými okénky pro předem naplánované činnosti (Kouknem se do mikroskopu!) a přirozeně vyplynulými vzdělávacími vstupy (Jedovatý lilek černý necháme ptáčkům.). Fotostřípky ze setkání zveřejňujeme ve facebookové skupině Spolek Holinka – pro členy. Směřujeme k vytvoření komunitní vzdělávací skupiny s průvodcem nebo domškolácké střídavky. Budeme rádi, když se k nám přidáte – pro první omrknutí přidáváme pár tipů, co s sebou.

 
Nosíme děti v Holicích a okolí

I u nás potkáte děti, které se k mámě nebo tátovi rády přitulí a rodičům přitom zůstanou volné ruce. Co do ergonomického nošení jsou Holičáci pestrá směska: někdo nosí dítka jen doma, někdo jen venku a někdo oboje. Někdo střídá nošení s kočárkem, někdo jen šátkuje, jiný je spokojený pouze s nosítkem. Někteří nosící rodiče občas rádi potkají další nosící rodiče – třeba virtuálně na Facebooku nebo naživo na srazu. Ve facebookové skupině a na srazech se krom nošení věnujeme i probíráním dalších oblastí kontaktního rodičovství. Vítáme také těhotné ženy, které můžeme naučit, jak do šátku navázat těhotenské bříško a ulevit zádům. Budeme rádi, když se k nám přidáte!

 
 
Plánujeme

Máme spoustu nápadů, co bychom mohli dělat:

 • založit hudební skupinu, ve které půjde o legraci a ne o vysoké umění
 • psát časopis, který budou tvořit děti společně s rodiči pro Holinkáře a další zájemce
 • uspořádat blešák oblečení, věcí a dovedností
 • připravit besedy na témata:
  • výchova a školní docházka s Tátou Parťákem
  • právní výbavička k porodu
  • práva a povinnosti rodičů u lékaře a v nemocnici
  • děti a digisvět – zda, kdy a jak omezovat přístup k technologiím
  • drogová prevence beze strachu
 • přichystat kurz vyřezávání lodiček

Nápadů mnoho, lidí málo. Zajímá vás nějaké z těchto témat? Dejte nám vědět, třeba nás to nakopne k dřívější realizaci! Zajímá vás to opravdu hodně? Pomozte nám s organizací!

 
 
Spolupracujeme, děkujeme a doporučujeme

neoBRAND – nedostižný grafik Tomáš Jeřábek, DiS., s pochopením pro grafické analfabety. Máme od něj profesionálně zpracované letáky. Také logo a design webu, na jejichž uvedení do života právě děláme.

Vít Doubravský a AMK Holice – díky tomuhle činorodému chlapíkovi a diky holickému automotoklubu máme na Hlubáku k dispozici nouzové zázemí, kde si můžeme uvařit čaj, dojít na záchod a uložit pár věcí. Bez Vítkova vstřícného přístupu by Holince trval rozjezd mnohem déle.

Tomáš Pajonk – tenhle fajný ogar z Valašska nechal Holince natisknout letáky, fandí pestrosti ve vzdělávání.

LMŠ Hlubáček – spolupracovali jsme na Čarodějnicích Na Hlubáku 2019. Občas na sebe v areálu kempu Hluboký zamáváme a prohodíme pár slov, holky z Hlubáčku jsou úžasné. Jejich školka taky – pokud uvažujete o zapsání dětí do rejstříkové mateřské školy, Hlubáček je váš splněný sen.

Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek – drželi nám palce při rozjezdu, pořádají zajímavé akce pro děti i dospělé, jsou nezbytní k zachování zdravého rozumu matek malých dětí. Setkání s jakoukoli Holubičkou z jejich týmu vás zahřeje na duši.

Bobule-in – můžeme mít u nich umístěné letáky, podporují alternativy, vždycky dobře poradí s vínem a zdravou výživou. Jako bonus přidávají krásný úsměv.

Bistro Retro – na jejich stolečku za vstupem leží naše letáky. Jsou nápadití a svou dobrou náladou a dokonalou kávou dokáží člověka nakopnout, i když už se vám zdá, že nemůžete.