Proč jsme se rozhodli psát blog?

Proč jsme se rozhodli psát blog? Jednoduše proto, že je to pro nás ideální způsob, jak poskládat své myšlenky a podělit se o ně s lidmi, které by snad mohly zajímat 🙂

Rádi bychom touto cestou sdíleli své postřehy a zkušenosti, které by snad v našich ideálních představách mohly některým lidem pomoci s nalezením nových pohledů na tzv. inovativní přístupy, a to nejen ve výchově a vzdělávání.

Jsme přesvědčení, že uplatňováním těchto principů a přístupů umožňujeme dětem žít pohodové dětství, přičemž je zároveň plnohodnotně rozvíjen jejich vrozený potenciál a schopnost žít následně šťastný, vyrovnaný a naplněný dospělý život.

Děti mají úžasný potenciál vzdělávat se, tvořit a sdílet své schopnosti. Tento potenciál je bohužel v našem tradičním školství v dětech již ze své podstaty výrazným způsobem potlačován.

Těm, kdo o inovativních principech ve výchově a vzdělávání moc neslyšeli a dosud o nich nepřemýšleli, je většinou složité v krátkém rozhovoru poskytnout ve zkratce přehledný a pro ně smysluplný výtah, který by plně objasňoval naše přesvědčení o tom, že je to nejefektivnější způsob, jak se mohu děti vzdělávat a celkově rozvíjet.

A tak jsme si řekli, že budeme psát blog. Sami posuďte, zda nabízené články budou pro vás pouze ztráta času, či zda by se v předkládaných textech mohlo někde náhodou ukrývat i něco pro vás zajímavého, hodnotného, podnětného nebo snad dokonce převratnéhoJ

Přejeme hezký den!

Vaše Holinka

Napsat komentář